Dėl ko vedade koučingo sesijas? Kokie žmonės ir/ar organizacijos yra Jūsų klientai?

Koučingo sesijas vedu, nes man tiesiog patinka matyti, kaip nušvinta Klientų akys, kai sesijų metu jie randa atsakymus į savo klausimus, kaip jie keičiasi – tai nepakartojamas potyris, kaskart vis kitoks, bet visada nuostabus.
Į mano gyvenimą koučingas atėjo tuomet, kai buvau savotiškoje kryžkelėje – galvoje sukosi daug chaotiškų minčių, tačiau energijos kažką veikti buvo lygiai „nulis“. Ilgai delsiau ir atidėdinėjau susitikimą su koučeriu, tačiau, kai pagaliau išdrįsau, pokalbio rezultatas viršijo visus mano lūkesčius. Po sesijos galvojau „jei būčiau žinojusi, būčiau išdrįsusi daug anksčiau..“ (ar ne dažna mintis kiekvieno mūsų galvoje?…
Visgi tikiu, jog iki kiekvieno atsakymo turime nueiti tam tikrą kelią, tad ir susitinkant su koučeriu svarbiausia suprasti, jog prasideda pokyčio procesas.
Šiandien koučingas man – gyvenimo būdas, tobulėjimo procesas, padedantis atrasti tai, ko nežinai, pamatyti tai, ko nematai, suprasti tai, ko nesupranti, padaryti tai, ko nemoki, pakeisti tai, ko nenori į tai, ko trokšti, įgyvendinti tai, apie ką svajoji, bet vis nedrįsti.

Kokios yra Jūsų koučingo sesijos?

Mano individualiose sesijose daugiau yra gyvenimo (life) koučingo temų, tačiau dirbdama su kolektyvu taikau ugdomojo vadovavimo stilių, kurio pagrindinė užduotis yra susitelkimas į sprendimus (solution focus). Lūkesčiai paprastai būna labai skirtingi, vieni tikisi rasti atsakymą, kitiems būtinas palaikymas, supratingumas, galimybė pabūti savimi, treti ieško aiškumo minčių ir veiksmų chaose. Sprendžiant iš atsiliepimų, sesijų rezultatai atliepia Klientų lūkesčius. Man Klientas visų pirma yra nepaprastą potencialą turintis Žmogus, pajėgus išspręsti visas kylančias problemas, rasti atsakymus į aktualius klausimus ir „užlipti į aukščiausius kalnus“, jei tik to nori, o koučingo sesijos šiame procese yra puikus pagalbinis įrankis.

Keletas atsiliepimų apie Linos sesijas, mokymus iš klientų?

Pasiekiau daugiau nei tikėjausi, nes gavau galimybę ne tik pamatyti problemos kompleksiškumą, gylį, bet ir rasti jos sprendimą ir net prisiimti įsipareigojimą jai spręsti.

Prieš sesiją veiksmų eiga buvo visiškai neaiški, nežinojau nei nuo ko pradėti, nei ką konkrečiai daryti, kur kreiptis, ko klausti ir pan. Po sesijos aš ne tik turiu sau aišku veiksmų planą, taip pat jaučiuosi lyg dėl kažko labai būtų palengvėję, neliko minčių chaoso, sumažėjo baimės jausmas, atrodo viskas paprasčiau, labiau realistiška.

Patiko. Sukėlė klausimų ir temų tolimesniam apmąstymui, analizei. Pamačiau save šiek tiek iš kitos pusės (kito žmogaus akimis).