Tikrai

tai yra sunkiai apibūdinamas mokslas, menas arba sritis, tačiau pasistengsime operatyviai bei trumpai jį apibrėžti. Savaip ir visiems suprantamais žodžiais.

Pasinerkite į naują sritį ir atraskite, kuo koučingas galėtų būti naudingas Jums.

Tokiam koučingui, kuris yra dabar – ne daugiau kaip 30 metų. Patys koučingo specialistai vis dar grynina koučingo sąvoką, nes jų praktika nuolat tobulėja. Koučingo “tėvu” laikomas John Whitmore, o daugelis koučingo tiesų surašyta jo knygoje “Coaching for Performance (GROWing People, Performance and People) .

Yra daug apibūdinimų, kas yra koučingas. Vienas iš jų yra labai paprastas: “Koučingas tiesiog padeda įvykiams vykti.”

Koučingo “krikštatėviu” tituluojamas Seras John’as Whitmore’as šį procesą apibūdinęs taip:
“Koučingas padeda atskleisti žmogaus potencialą, siekiant maksimalių veiklos rezultatų. Taikant koučingą žmogui padedama mokytis, bet jis nėra mokomas.”

Kam jis skirtas?

Koučingas yra tiems, kurie trokšta suprasti aplink juos vykstančius pokyčius, atpažinti ir nustatyti, kurie iš pokyčių yra patys geriausi, bei tiems, kurie nori pažinti koučingą, jo filosofiją ir jo instrumentus.

Kokio rezultato galima tikėtis?

Koučingo pokalbio metu pasižiūrimė į viską tarsi iš šono, pradedame mąstyti plačiau, objektyviau ir žymiai giliau. Yra sakoma, kad“tiesa slypi kažkur anapus”, taip gyvenimiškomis situacijomis tiesa glūdi pakankamai giliai. Koučingo specialistas padeda pažvelgi giliau į mūsų požiūrius, nuostatas, suvokimą, mus ribojančius veiksnius. Geriau suvokus viduje glūdinčius resursus bei idėjas bei pradėjus mažais žingsneliais veikti gerėja gyvenimo kokybė!

Dar daugiau

Jei koučingas sudomino ir norite sužinoti dar daugiau, mes žinoma turime dar daugiau informacijos, kuri glūdi čia: